Przeprowadzka Wiadomości branżowe

AMG 1-2-3 w wyścigu Dunlop 24h Dubai

Nowy rekord dystansu – trwałość opon Dunlop sprawdzona w pustynnym upale Warszawa, 18 stycznia 2012 r. – Odbyła się siódma edycja wyścigu ‘Dunlop 24h Dubai’. Po intensywnej rywalizacji 13 i 14 stycznia

Nowy rekord dystansu – trwałość opon Dunlop sprawdzona w pustynnym upale

 Warszawa, 18 stycznia 2012 r. – Odbyła się siódma edycja wyścigu ‘Dunlop 24h Dubai’. Po intensywnej rywalizacji 13 i 14 stycznia br., miejsca na podium zajęły 3 samochody AMG Mercedes SLS. Zwyciężył niemiecki Black Falcon, a jego czterej kierowcy: Khaled Al Qubaisi, Sean Edwards, Jaroen Bleekemolen i Thomas Jäger przejechali łącznie 628 okrążeń (3384,92 km) ustanawiając tym samym nowy rekord dystansu w tym wyścigu. 

Drugie miejsce wywalczył zespół Heico Motorsport AMG Mercedes z takimi kierowcami jak Bernd Schneider, Maximilian Buhk, Christiaan Frankehout,Max Nilsson i Andreas Zuber. Trzecie miejsce otrzymało siostrzane auto kierowane przez Bernda Schneidera, Kennetha Heyera, Andreasa Simonsena i Rodolfo Gonzaleza.

Zeszłoroczni zwycięzcy, zespół Schubert BMW Team, złożony z Abdulaziza Al Faisala, Faisala Binladena, Edwarda Sandströma, Jörga Müllera i Claudii Hürtgen, jadących BMW Z4, przez większość czasu walczył o miejsce na podium, ale zanieczyszczenie wlotu powietrza na trzy godziny przed końcem wyścigu spowodowało spadek z podium i ostatecznie zajęcie czwartej lokaty.

Firma Dunlop - jako dostawca opon do wszystkich startujących w wyścigu pojazdów - ma okazję do zaprezentowania trwałości i wysokich osiągów swojego ogumienia. Rezultaty, jakie osiągają te opony, w samochodach różnego typu i w jednym z najbardziej wymagających wyścigów na świecie, czyli ‘Dunlop 24h Dubai’, są bardzo dobre. ‘Dunlop 24h Dubai’ łączy w sobie intensywność słynnych wyścigów samochodowych takich jak Spa i Le Mans z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Na trasie wyścigu nawet w nocy temperatura nie spadała poniżej 31 stopni Celsjusza, a w dzień zbliżała się nawet do 41 stopni.

Stworzone specjalnie do zmagań w ramach wyścigów opony Dunlop, mimo wysokich temperatur i ciągłych wysokich prędkości, utrzymywały najwyższe parametry techniczne przez ponad 90 minut. Odpowiada to przejechaniu dystansu całego wyścigu klasy Grand Prix na jednym komplecie opon.

A to już wiesz?  Koniec odliczenia 100% VAT od auta coraz bliżej

„Opony Dunlop są trwałe i zachowują się w możliwy do przewidzenia sposób. Na jednym komplecie wykonujemy niemal 50 okrążeń, co oznacza ponad godzinę i czterdzieści minut jazdy na tych samych oponach” - powiedział Carlo Lusser, kierowca Porsche 911 GT3, czyli auta, które zajęło najwyższą pozycję.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągów opon w tym bardzo wymagającym wyścigu. Nie mieliśmy najmniejszych problemów technicznych, co jest niewiarygodne biorąc pod uwagę, że startuje w nim 70 bardzo różnych modeli pojazdów, ponad 250 kierowców i ponad 20 różnych typów opon Dunlop” – powiedział Firdos Avari, Szef zespołu projektowo-rozwojowego Dunlop Motorsport. 

Marka Dunlop słynie z sukcesów w wyścigach na wytrzymałość. Ma na koncie nie tylko 34 zwycięstwa w 24-godzinnym rajdzie Le Mans, ale także uzyskała tytuł Oficjalnej Opony podczas 24-godzinnych wyścigów na torze Silverstone i w Barcelonie. Jest także aktualnym mistrzem kategorii Prototyp i GT wyścigów American Le Mans. Wyścig w Dubaju rozpoczął niezwykły dla marki okres – dostarczy ona bowiem opony dla ponad 500 różnych wyścigów, które odbędą się w 2012 roku.

 Zdjęcia z imprezy dostępne są na stronie www.24hdubai.com.

 Zdjęcie zwycięskiego samochodu można znaleźć na:

http://www.creventic.com/uploads/press/24hdubai/pictures/819X3957.JPG

 Opony wyścigowe Dunlop są projektowane i produkowane w firmowym Centrum Sportów Motorowych w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Dunlop jest nie tylko Oficjalnym Partnerem Technicznym prestiżowych producentów samochodów sportowych, takich jak BMW Motorsport, ale też corocznym dostawcą ponad 200 tysięcy zaawansowanych technicznie opon wyścigowych dla Motocyklowych Mistrzostw Świata klasy Moto2 i Moto3, międzynarodowych wyścigów GT i Endurance, a także dla imprez krajowych, takich jak brytyjskie Mistrzostwa Samochodowe Touring i holenderskie Mistrzostwa Supercar. 

 Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat. Wielu wiodących światowych producentów samochodów, takich jak Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes-Benz i Porsche stosuje opony Dunlop do montażu fabrycznego. 

A to już wiesz?  ADMIRAL BOATS z pierwszym kontraktem na remont lodołamaczy

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.dunlop.eu.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 55 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia blisko 70 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.


Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy