Aktualności Biznes transport

Dachser nabył większościowy pakiet swojego irlandzkiego partnera, Johnston Logis

Dachser nabył większościowy pakiet swojego irlandzkiego partnera, Johnston Logis
Dachser nabył większościowy pakiet swojego irlandzkiego partnera, Johnston

Data publikacji: 2017-04-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dachser nabył większościowy pakiet swojego irlandzkiego partnera, Johnston Logis
Kategoria: Transport, BIZNES

Dachser nabył większościowy pakiet swojego irlandzkiego partnera, Johnston Logistics

Dachser nabył większościowy pakiet swojego irlandzkiego partnera, Johnston Logis Transport, BIZNES - Dachser nabył większościowy pakiet swojego irlandzkiego partnera, Johnston Logistics

Dachser stał się większościowym udziałowcem partnerskiej firmy z Irlandii – Johnston Logistics Ltd. Transakcja pozwala operatorowi rozszerzyć i umocnić swoją sieć logistyczną w Europie Północno-Zachodniej.

– Nasi klienci w Irlandii odnoszą korzyści dzięki jednolitym usługom i normom jakości, ustalonym czasom dostarczania przesyłek oraz gęstej sieci oddziałów Dachser w całej Europie – mówi Michael Schilling, Dyrektor Operacyjny (COO) Działu Logistyki Transportu Drogowego w Dachser. – Jeżeli chodzi o Johnston Logistics, nabyliśmy przedsiębiorstwo rodzinne o ugruntowanej pozycji, z którym współpracujemy i któremu ufamy już od wielu lat. Postrzegamy tę inwestycję jako ekscytującą okazję do dalszego wzmocnienia naszej europejskiej sieci – dodaje.

Albert Johnston będzie udziałowcem i dyrektorem zarządzającym nowej spółki zależnej Dachser w Irlandii. – Ogromne tempo wzrostu gospodarczego w Irlandii sprawia, że jest to jeden z kluczowych regionów dla logistyki. Dzięki nabyciu Johnston Logistics będziemy mogli zaoferować naszym klientom szeroki wachlarz wysokiej jakości usług, z których słynie Dachser – mówi Wolfgang Reinel, Dyrektor Zarządzający Działu European Logistics w Europie Północnej i Środkowej.

Odkąd w 2007 r. przedsiębiorstwo rodzinne Johnston Logistics nawiązało partnerstwo z Dachser, zyskało ono dostęp do zagranicznych rynków dzięki codziennym połączeniom z siecią Dachser w Europie kontynentalnej. Dachser organizuje wysyłki z Irlandii poprzez swoje oddziały w Kolonii w Niemczech i Zevenaar w Holandii. Codzienne transporty realizowane są również pomiędzy Irlandią i Wielką Brytanią.

Johnston Logistics założyli bracia Albert i Ivan Johnston w 1979 r. Przedsiębiorstwo stało się jednym z najważniejszych logistycznych graczy w Irlandii. Firma koncentruje się przede wszystkim na rynku irlandzkim, obsługuje jednak także Wielką Brytanię. Johnston Logistics ma trzy oddziały w Irlandii: w Rathcoole koło Dublina, Cork i Limerick. Poprzez trzy lokalizacje partnerskie z branży niebezpiecznych substancji chemicznych Johnston Logistics prowadzi również działalność w Anglii. Przedsiębiorstwo zatrudnia 150 osób, a jego magazyny, obiekty operacyjne i biurowe zajmują powierzchnię blisko 40 000 m2. Oprócz standardowych przewozów drobnicowych Johnston Logistics specjalizuje się w transporcie towarów niebezpiecznych i usługach magazynowych dla klientów z następujących branż: chemicznej, farmaceutycznej, sprzętu komputerowego, tworzyw sztucznych i opakowań. W 2016 r. przychody Johnston Logistics wyniosły 24 mln euro.

A to już wiesz?  Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dachser nabył większościowy pakiet swojego irlandzkiego partnera, Johnston Logis Transport, BIZNES - Dachser nabył większościowy pakiet swojego irlandzkiego partnera, Johnston Logistics
Hashtagi: #Transport #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy