Aktualności Biznes transport

Dachser otrzymał tytuł Firmy Dobrze Widzianej

Dachser otrzymał tytuł Firmy Dobrze Widzianej
Firma Dachser została laureatem konkursu Firma Dobrze Widziana, organizowanego przez Business Centre Club. Kapituła konkursu doceniła zaangażowanie Dachser w realizowanie strategii odpowiedzialnego rozwoju w

Data publikacji: 2015-12-02
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dachser otrzymał tytuł Firmy Dobrze Widzianej
Kategoria: Transport, BIZNES

Firma Dachser została laureatem konkursu Firma Dobrze Widziana, organizowanego przez Business Centre Club. Kapituła konkursu doceniła zaangażowanie Dachser w realizowanie strategii odpowiedzialnego rozwoju w Polsce.

Dachser otrzymał tytuł Firmy Dobrze Widzianej Transport, BIZNES - Firma Dachser została laureatem konkursu Firma Dobrze Widziana, organizowanego przez Business Centre Club. Kapituła konkursu doceniła zaangażowanie Dachser w realizowanie strategii odpowiedzialnego rozwoju w Polsce.

Realizowany przez Business Centre Club projekt Firma Dobrze Widziana ma na calu wspieranie polskich przedsiębiorstw w zarządzaniu zgodnym ze standardami społecznej odpowiedzialności biznesu. BCC w konkursie Firma Dobrze Widziana weryfikuje aktywności firm w zakresie CSR.
Tytuł Firmy Dobrze Widzianej jest dla nas docenieniem naszej misji, którą staramy się realizować na wielu szczeblach naszej organizacji oraz współpracy z otoczeniem – mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser Sp. z o.o. Jako część działającej globalnie organizacji uważamy, że celem naszej działalności jest coś więcej, niż tylko ekonomiczny zysk. Staramy się, aby nasi pracownicy byli ze swojej pracy dumni i zadowoleni, współpracujemy z otoczeniem zewnętrznym oraz wspieramy ochronę środowiska naturalnego. Bardzo istotne jest także wspieranie ludzi, którzy nie korzystają z procesów globalizacji w takim stopniu, jak inni – wyjaśnia Grzegorz Lichocik.
Ochrona środowiska
Zasady rozwoju zrównoważonego są silnie zakorzenione w systemie wartości Dachser. Firma aktywnie chroni otoczenie naturalne, wdrażając system zarządzania środowiskowego. Operator logistyczny korzysta z najnowszych technologii przyjaznych środowisku, minimalizuję ochronę CO2 oraz monitoruje i zmniejsza emisję gazów cieplarnianych. Pracownicy Dachser uczestniczą w szkoleniach związanych z bezpieczeństwem i ochroną środowiska. Firma korzysta z najnowocześniejszej floty samochodowej, stosuje innowacyjne technologie w swoich oddziałach, a w magazynach wykorzystuje elektryczne wózki widłowe.
Wspieranie innych
Operator aktywnie angażuje się w polski system kształcenia młodych logistyków – od 2010 roku realizuje w Polsce autorski program stażowy, w którym do tej pory wzięło udział kilkudziesięciu młodych ludzi. Dachser był także inicjatorem pierwszych w Polsce studiów logistycznych w modelu dualnym i od lat współpracuje z największymi uczelniami kształcącymi logistyków. Firma jest także partnerem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
Dodatkowo firma Dachser uczestniczy w szeregu projektów o charakterze charytatywnym, wspiera Fundację Dziecięce Marzenia, projekt Szlachetna Paczka, a także lokalne społeczności w miejscach funkcjonowania swoich oddziałów.
Dachser w Polsce
Firma Dachser zatrudnia w Polsce obecnie ponad 340 pracowników w 8 oddziałach (dwa w Warszawie oraz w Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Sosnowcu oraz Gdańsku).  Firma specjalizuje się w transporcie ładunków drobnicowych, przewozie ładunków  częściowych (LTL) i całopojazdowych (FTL) oraz usługach magazynowania i konfekcjonowania towarów, a także logistyce transportu lotniczego i morskiego.
Więcej informacji na temat firmy Dachser: www.dachser.pl

A to już wiesz?  Dlaczego powinieneś przechowywać dane z tachografu?

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dachser otrzymał tytuł Firmy Dobrze Widzianej Transport, BIZNES - Firma Dachser została laureatem konkursu Firma Dobrze Widziana, organizowanego przez Business Centre Club. Kapituła konkursu doceniła zaangażowanie Dachser w realizowanie strategii odpowiedzialnego rozwoju w Polsce.
Hashtagi: #Transport #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy