Aktualności Biznes transport

First Data Polska procesorem płatności nowego systemu biletowego w Bydgoszczy

First Data Polska procesorem płatności nowego systemu biletowego w Bydgoszczy
Bydgoszcz jest drugim po Wrocławiu miastem w Polsce z bezgotówkowym systemem biletowym w komunikacji miejskiej obejmującym całe miasto. Opłaty za przejazd rozlicza First Data Polska, a dostawcą całego rozwiązania jest Mennica

Data publikacji: 2018-10-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: First Data Polska procesorem płatności nowego systemu biletowego w Bydgoszczy
Kategoria: Transport, BIZNES

Bydgoszcz jest drugim po Wrocławiu miastem w Polsce z bezgotówkowym systemem biletowym w komunikacji miejskiej obejmującym całe miasto. Opłaty za przejazd rozlicza First Data Polska, a dostawcą całego rozwiązania jest Mennica Polska.

First Data Polska procesorem płatności nowego systemu biletowego w Bydgoszczy Transport, BIZNES - Bydgoszcz jest drugim po Wrocławiu miastem w Polsce z bezgotówkowym systemem biletowym w komunikacji miejskiej obejmującym całe miasto. Opłaty za przejazd rozlicza First Data Polska, a dostawcą całego rozwiązania jest Mennica Polska.

Bydgoszcz wdrożyła najnowocześniejszy system biletowy w transporcie publicznym, oparty na bardzo popularnej wśród Polaków technologii zbliżeniowej. Podobne rozwiązania działają np. we Wrocławiu, Londynie, Barcelonie, Mediolanie, Madrycie i Ostrawie. Są bardzo wygodne dla mieszkańców i turystów.

– Bydgoszcz stawia na komunikację publiczną. W ramach realizowanych inwestycji drogowych powstają specjalnie wydzielone buspasy, trwa dostawa 21 nowoczesnych tramwajów Swing, w zeszłym miesiącu podpisaliśmy umowę na 11 nowych autobusów, które wyjadą na drogi wiosną przyszłego roku. Przygotowujemy się do pozyskania pierwszych elektrobusów. Wprowadzenie systemu do elektronicznego zakupu biletów to kolejny etap w rozwoju bydgoskiej komunikacji. To korzyści i duży komfort dla mieszkańców, którzy korzystają z transportu publicznego oraz dla turystów – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Bezpieczne płatności w transporcie opartym na karcie płatniczej

Dzięki nowemu systemowi wystarczy wybrać rodzaj opłaty za przejazd na ekranie biletomatu pokładowego i zbliżyć do niego kartę lub smartfon. Urządzenie zamienia numer karty płatniczej i informacje o transakcji w token, czyli całkowicie bezpieczny i anonimowy zapis, który zastępuje bilet kartonikowy. Zaszyfrowane informacje trafiają do First Data Polska, która autoryzuje i rozlicza płatność. To rozwiązanie spełnia rygorystyczne wymagania dla systemów transportowych opracowane przez organizacje płatnicze Mastercard i Visa.

Bydgoski open payment

Wdrożenie bydgoskie to drugi system w Polsce typu „open payment” działający we wszystkich środkach komunikacji miejskiej. Jego operatorem i twórcą jest Mennica Polska, która ponownie wybrała na agenta rozliczeniowego First Data Polska.

A to już wiesz?  Ferie to raj dla złodziei samochodów

– First Data to zaufany partner, posiadający najbezpieczniejsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania płatnicze dla transportu w Polsce. Nasza współpraca przyniosła znakomite efekty we Wrocławiu. Jestem przekonany, że podobnie będzie w przypadku Bydgoszczy –mówi Jacek Sieński, dyrektor działu handlowego płatności elektronicznych Mennica Polska S.A.

– Bardzo się cieszę, że razem z Mennicą Polską, Visa i Mastercard przyczyniamy się do wcielania w życie idei smart city w polskich miastach. Bydgoszcz zyskała wygodny system biletowy dla pasażerów z Polski i zagranicy, który pozwala także na integrację z innymi opłatami za usługi miejskie, np. za parkingi – mówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu First Data Polska S.A.

W Bydgoszczy do końca października br. zainstalowanych zostanie 308 nowych biletomatów pokładowych z funkcją płatności metodą zbliżeniową. W ten sposób będzie można nabyć zarówno bilety jednorazowe, jak i czasowe z uwzględnieniem przysługującej ulgi. Możliwe będzie również zapłacenie za osoby towarzyszące.

Funkcjonalność nowego biletomatu pokładowego obejmuje poza tym:

możliwość sprawdzenia ważności biletów okresowych zapisanych na Bydgoskiej Karcie Miejskiej;
możliwość zakodowania na Bydgoskiej Karcie Miejskiej biletu okresowego zakupionego przez internetowy portal pasażera.

Podobny bezgotówkowy system biletowy jest testowany w ramach pilotażu w Gdańsku na liniach 110 i 210 kursujących na lotnisko.

***

O First Data Polska

First Data Polska, właściciel marki Polcard, jest jednym z największych dostawców technologii płatniczych, obecnym na polskim rynku od ponad 25 lat. Firma dostarcza innowacyjne i bezpieczne rozwiązania do kompleksowej obsługi płatności w świecie omnichannel. Bogata oferta produktowa obejmuje terminale płatnicze, rozwiązania samoobsługowe wykorzystywane w biletomatach czy paliwomatach, płatności online oraz rozwiązania przeznaczone dla branży m-commerce.

Z usług First Data Polska korzystają też banki i instytucje finansowe zarówno w zakresie outsourcingu kart płatniczych i obsługi bankomatów, jak i doradztwa i wdrażania płatności mobilnych takich jak HCE czy Android Pay.

A to już wiesz?  VIP CROSS 2016 – ZAWODY ZNANYCH I LUBIANYCH W TERENOWYCH AUTACH MITSUBISHI

First Data Polska stanowi część amerykańskiej korporacji First Data, światowego lidera elektronicznych płatności obecnego w ponad 100 krajach, przetwarzającego ponad 3000 transakcji na sekundę o wartości 2,4 biliona USD rocznie.

Więcej informacji: firstdata.pl I polcard.pl | https://www.linkedin.com/company/first-data-polska-s.a./

Kontakt dla mediów:

First Data Polska SA

Olga Małecka

marketing & communications manager

+48 22 515 31 00

[email protected]

Business Edge (agencja PR)

Andrzej Maciejewski

senior editor

+48 881 334 352

[email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
First Data Polska procesorem płatności nowego systemu biletowego w Bydgoszczy Transport, BIZNES - Bydgoszcz jest drugim po Wrocławiu miastem w Polsce z bezgotówkowym systemem biletowym w komunikacji miejskiej obejmującym całe miasto. Opłaty za przejazd rozlicza First Data Polska, a dostawcą całego rozwiązania jest Mennica Polska.
Hashtagi: #Transport #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy