Aktualności Biznes transport

FM DualFrame zwycięża w konkursie Continuous Improvement

Grupa FM Logistic zorganizowała międzynarodowy konkurs promujący innowacyjne projekty racjonalizatorskie. Finał konkursu odbył się niedawno w Roissy we Francji. Pierwszą edycję wygrał projekt zgłoszony przez polski zespół FM Logistic: nadstawa FM

Data publikacji: 2017-11-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM DualFrame zwycięża w konkursie Continuous Improvement
Kategoria: Transport, BIZNES

Grupa FM Logistic zorganizowała międzynarodowy konkurs promujący innowacyjne projekty racjonalizatorskie. Finał konkursu odbył się niedawno w Roissy we Francji. Pierwszą edycję wygrał projekt zgłoszony przez polski zespół FM Logistic: nadstawa FM DualFrame.

FM DualFrame zwycięża w konkursie Continuous Improvement Transport, BIZNES - Grupa FM Logistic zorganizowała międzynarodowy konkurs promujący innowacyjne projekty racjonalizatorskie. Finał konkursu odbył się niedawno w Roissy we Francji. Pierwszą edycję wygrał projekt zgłoszony przez polski zespół FM Logistic: nadstawa FM DualFrame.

Grupa FM Logistic zorganizowała międzynarodowy konkurs promujący innowacyjne projekty racjonalizatorskie. Finał konkursu odbył się niedawno w Roissy we Francji. Pierwszą edycję wygrał projekt zgłoszony przez polski zespół FM Logistic: nadstawa FM DualFrame.

Ciągłe udoskonalanie

Celem konkursu jest wyróżnienie inicjatyw pracowników, dzięki którym udoskonalane są konkretne procesy i codzienne czynności w bieżącej pracy poszczególnych oddziałów FM Logistic na całym świecie. Ocenie podlegały m.in.: oryginalność zgłaszanych projektów, łatwość wdrożenia, wpływ na osiągane wyniki finansowe i wydajność, poprawa komfortu pracowników, a także redukcja zużycia materiałów i energii.  Konkurs został ogłoszony w styczniu br. i przebiegał w kilku etapach. Od lutego do lipca wyłaniani byli reprezentanci poszczególnych platform (centrów) logistycznych. Polskie eliminacje krajowe odbyły się 13 września 2017 r. na terenie centrum w Bronisławowie. Zwycięskie zespoły projektowe zostały zaproszone do siedziby FM Logistic w Roissy (Francja), gdzie odbył się wielki finał konkursu Continuous Improvement.

„Początek prac nad projektem FM DualFrame to maj 2016 r. Chcieliśmy znaleźć rozwiązanie, które pomoże nam w pokonaniu problemu jednego z naszych czołowych Klientów, jakim były niemieszczące się w samochodach palety z towarami” – opowiada Tomasz Sęk, Kierownik ds. Projektów w centrum logistycznym w Wolborzu, uczestnik i laureat konkursu. – „Badaliśmy dostępne na rynku rozwiązania, jednak nie spełniały naszych oczekiwań. Przystąpiliśmy więc do pracy nad własnym. Na platformie w Wolborzu powstały pierwsze prototypy specjalnych ram, dzięki którym można na jedną nieregularną paletę towarów nadstawić drugą” – dodaje.

A to już wiesz?  Pokaz najnowszej Toyoty w Porcie Łódź

FM DualFrame to dzisiaj wdrożony projekt. Przynoszący konkretne korzyści dla FM Logistic i jego klientów. Dzięki niemu udało się m.in. zmniejszyć o 26% ilość przejechanych kilometrów w transporcie, zmniejszyć zużycie paliwa oraz ograniczyć o 5% emisję CO2, a także zredukować o 5% koszty transportu po stronie klientów i ograniczyć o 4% uszkodzenia transportowanych towarów. Nadstawy mogą być wyposażone w urządzenia GPS, które ułatwią zarządzanie ich obrotem pomiędzy centrami firmy i punktami dostaw towarów. Dzięki temu, że w składzie zespołu projektowego znalazł się przedstawiciel działu prawnego, została zabezpieczona strona prawna projektu. FM DualFrame został zgłoszony do Urzędu Patentowego. Uzyskał też certyfikat Europejskiej Gwarancji Najwyższej Jakości. Trwają także prace nad uzyskaniem znaku CE.

II miejsce w konkursie Continuous Improvement zajął projekt optymalizacji procesu przygotowania dystrybucji paczkowej dla klienta, III miejsce natomiast wdrożenie narzędzi informatycznych do wyszukiwania palet w strefie przed COP. Jeden ze zgłoszonych do finału projektów otrzymał  wyróżnienie za polepszenie warunków pracy przy etykietowaniu.

Zwycięski zespół projektowy to 4 osoby: Tomasz Sęk i Wacław Ronek z platformy logistycznej w Wolborzu – pomysłodawcy rozwiązania i twórcy prototypów. Z kolei Milena Ceglińska z biura zakupów centrali FM Logistic w Mszczonowie zajęła się wyszukaniem producenta finalnej wersji nadstaw FM DualFrame, tak by rozwiązanie to było opłacalne i korzystne kosztowo spośród podobnych obenych na rynku. Równie ważny był aspekt uzyskania certyfikatów. Pani Milena zajęła się także wyszukaniem i ustalaniem warunków z firmami certyfikującymi. Natomiast ochrona prawna projektu czyli przygotowanie i zgłoszenie nadstawy DualFrame do Urzedu Patetntowego było zadaniem zajął Adriana Piaska, prawnika z centrali firmy w Mszczonowie.

Już dzisiaj wiadomo, że FM DualFrame będzie nadal rozwijany z wykorzystaniem zaawansowanych technologii.

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada 9 centrów logistycznych i zatrudnia blisko 3 tysiące pracowników, dysponuje łącznie ponad 550 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2 tysięcy pojazdów.

A to już wiesz?  First Data® Polcard® obsługuje płatności w nowym systemie biletowym Wrocławia

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości  i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne na 3 kontynentach i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia prawie 24 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój  dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FM DualFrame zwycięża w konkursie Continuous Improvement Transport, BIZNES - Grupa FM Logistic zorganizowała międzynarodowy konkurs promujący innowacyjne projekty racjonalizatorskie. Finał konkursu odbył się niedawno w Roissy we Francji. Pierwszą edycję wygrał projekt zgłoszony przez polski zespół FM Logistic: nadstawa FM DualFrame.
Hashtagi: #Transport #BIZNES

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy