Przeprowadzka Wiadomości branżowe

Jazda nowym Fiatem Pandą jeszcze bardziej ekonomiczna dzięki oponom Goodyear z technologią FuelSaving

Goodyear EfficientGrip w stardardowym wyposażeniuWarszawa, 23 lutego 2012 r. – Opony marki Goodyear znajdą się w wyposażeniu fabrycznym najnowszego modelu Fiata Pandy, który zjedzie z linii produkcyjnej z oponami Goodyear

Goodyear EfficientGrip w stardardowym wyposażeniu

Warszawa, 23 lutego 2012 r. – Opony marki Goodyear znajdą się w wyposażeniu fabrycznym najnowszego modelu Fiata Pandy, który zjedzie z linii produkcyjnej z oponami Goodyear EfficientGrip o średnicy 15". Opony te gwarantują wysokie osiągi w zakresie przyczepności i hamowania, a dzięki technologii FuelSaving, pozwalają kierowcom oszczędzać paliwo. Jest to kolejny model z oferty Grupy Fiata wyposażony w opony Goodyeara. Wśród nich są już m.in. takie auta jak Fiat 500 TwinAir, nowa Lancia Ypsilon, Fiat Bravo, Alfa Romeo 159 oraz Lancia Delta.

EfficientGrip to opona oferująca najwyższe osiągi (ultra high performance). Została zaprojektowana specjalnie z myślą o zmniejszeniu zużycia paliwa, dzięki wykorzystaniu technologii FuelSaving. Ostatnie badania osiągów opony Goodyear EfficientGrip, przeprowadzone przez niezależny niemiecki instytutu badań i certyfikacji TÜV SÜD Automotive, wykazały, że opory toczenia tej opony są o 13% niższe od średnich wyników opon wyprodukowanych przez konkurencję. Wynik ten wskazuje na większą skuteczność przekazywania napędu z silnika na koła mające styczność z nawierzchnią. Badania zużycia paliwa wykazały zmniejszenie zużycia paliwa średnio o 1,9% w samochodach wyposażonych w opony EfficientGrip, natomiast droga hamowania pojazdu na mokrej i suchej nawierzchni była krótsza o 2% w stosunku do średniej dla trzech przebadanych opon konkurencji .

Mieszanka gumowa bieżnika opony EfficientGrip zawiera najnowszej generacji polimery, a waga opony jest o 10% niższa od poprzedniczki. Do konstrukcji opony zużyto również mniej materiałów, co pozwoliło zmniejszyć nakłady surowcowe oraz zredukować emisję szkodliwych substancji w procesie produkcji.

Dalsze badania przeprowadzone przez TÜV SÜD Automotive wykazały świetne wyniki w kwestii potencjalnego przebiegu opony. Samochód na oponach EfficientGrip był w stanie przejechać średnio do 8% większą odległość w przypadku opon zamontowanych na koła napędowe oraz o 49% większą w przypadku opon założonych na koła napędzane, co stanowi kolejną znaczącą korzyść dla kierowców i środowiska naturalnego .

„Niski opór toczenia jest wskaźnikiem, który umożliwia redukcję zużycia paliwa oraz emisji CO2. Jeśli chodzi o korzyści dla kierowców, to nasze cele były niezwykle ambitne, ale udało się je osiągnąć. Było to możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie materiałów i najnowszych rozwiązań w zakresie procesu produkcji. Dzięki zastosowaniu technologii FuelSaving, EfficientGrip jest oponą ekologiczną o bardzo niskim oporze toczenia. W zakresie swoich osiągów spełnia zarówno bardzo rygorystyczne wymagania Goodyeara, jak i najostrzejsze wymogi prawne” – mówi Elena Versari, Szef Marketingu Pojazdów dla Goodyear Dunlop Tires we Włoszech.

„Fiat Panda to model o długiej tradycji. Jesteśmy dumni, że opona Goodyear EfficientGrip została wybrana na jego pierwsze wyposażenie. Zmniejszanie wpływu samochodów na środowisko jest wspólnym priorytetem dla całej branży motoryzacyjnej. Goodyear odgrywa w tym procesie ważną rolę i stale kreuje nowe standardy dla całej branży. Opona EfficientGrip jest naszą najnowszą odpowiedzią w zakresie realizacji powyższego celu” – mówi Hugues Despres, Dyrektor Goodyeara ds. Marketingu w regionie EMEA.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma od momentu powstania w 1898 r., czyli od ponad 100 lat, wprowadza innowacyjne rozwiązania, które stają się standardami branży motoryzacyjnej. Goodyear wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 54 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 73 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

A to już wiesz?  „Leasing oddam w dobre ręce” – cesja leasingu wreszcie możliwa

 

 
Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy