Przeprowadzka Wiadomości branżowe

Liberty dla bezpieczeństwa na drodze

Liberty Direct – jedna z najszybciej rosnących firm ubezpieczeniowych na rynku - dołączyła do grona członków Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Jako partner wspierający organizacji firma będzie kontynuować realizację strategii

Liberty Direct – jedna z najszybciej rosnących firm ubezpieczeniowych na rynku - dołączyła do grona członków Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Jako partner wspierający organizacji firma będzie kontynuować realizację strategii społecznej odpowiedzialności biznesu, koncentrującej się na podnoszeniu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

„Przystąpienie do Partnerstwa jest elementem realizacji programu Road Safety prowadzonego  globalnie  przez Liberty Mutual Insurance. Jego celem jest edukacja społeczna w obszarze szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drogach, promowanie właściwych postaw na drodze i uświadamianie negatywnych skutków łamania przepisów drogowych. Całość programu wpisuje się w strategię dalszej budowy marki Liberty Direct jako godnej zaufania, przyjaznej i otwartej na ludzi” – skomentował Michał Kwieciński, Dyrektor Generalny Liberty Direct.

Powstałe w 2000r. roku stowarzyszenie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych skupiając przedstawicieli biznesu, rządu i organizacji pozarządowych. Organizacji patronuje Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Bank Światowy. W Polsce członkami organizacji są m.in. takie firmy jak Mercedes-Benz Polska, ABB, 3M, General Motors Poland, Renault, Michelin, czy Shell oraz PZU - jako jedyny ubezpieczyciel obok Liberty Direct. Partnerstwo powstało z inicjatywy i jest afiliowane przy Global Road Safety Partnership w Genewie, międzynarodowej organizacji pracującej na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

"Jesteśmy silni siłą naszych członków. Mając Liberty Direct za naszego partnera wspierającego, możemy być pewni, że nasze wspólne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, będę jeszcze bardziej skuteczne" – powiedział Bartłomiej Morzycki, prezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Liberty Direct od wielu lat angażuje się w inicjatywy mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W ramach działań CSR firma prowadzi na Facebooku akcję Bezpieczny Mały Pasażer, poprzez którą angażuje społeczność fanów w dyskusję na temat odpowiedniej opieki nad dziećmi podczas jazdy samochodem. Firma zorganizowała ponadto akcję Taksówka z fotelikiem, w ramach której przekazała korporacjom taksówkowym w całej Polsce ponad 600 fotelików dla dzieci oraz przeszkoliła ich kierowców w zakresie prawidłowego przewożenia najmłodszych. Akcja objęła 10 miast Polski: Warszawę, Kraków, Wrocław, Gdynię, Gdańsk, Sopot, Olsztyn, Białystok, Łódź oraz Lublin. 

A to już wiesz?  Pierwsza nawigacja z wideorejestratorem od Mio

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw. Jej oferta obejmuje szeroki zakres ubezpieczeń majątkowych – komunikacyjnych oraz mieszkaniowych. Sieć dystrybucji produktów firmy obejmuje ponad 400 multiagencji, kanały bezpośrednie - internet i telefon oraz bancassurance. Strategia Liberty Direct zakłada osiągnięcie pozycji lidera w zakresie jakości obsługi Klienta. Dzięki dynamicznemu rozwojowi w 2011 roku Liberty wypracowała 202,9 mln PLN składki brutto osiągając jeden z najwyższych wzrostów na rynku. Z usług firmy skorzystało już ponad 400 tys. Klientów. Liberty Direct jest obecna w Polsce od 5 lat.

www.libertydirect.pl

Liberty Mutual Insurance jest międzynarodową grupą ubezpieczeniową świadczącą kompleksowe usługi w 26 krajach Ameryki, Europy i Azji. Firma działa w Stanach Zjednoczonych od 1912 roku i jest na tamtejszym rynku jedną z największych instytucji ubezpieczeniowych, zajmującą 84 miejsce na liście Fortune 500. Liberty Mutual Insurance oferuje pełną gamę produktów ubezpieczeniowych dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Jednym z obszarów działalności biznesowej  Liberty Mutual Insurance są ubezpieczenia komunikacyjne dla Klientów indywidualnych. Od kilkudziesięciu lat grupa prowadzi działalność na rynkach międzynarodowych, w tym również w Europie. Jej produkty dla klientów instytucjonalnych oferowane są niemal na wszystkich rynkach europejskich, natomiast w segmencie Klientów indywidualnych grupa Liberty Mutual Insurance obecna jest w Portugalii, Irlandii, Turcji, Hiszpanii, Polsce, a także w Rosji. W sierpniu ubiegłego roku firma ogłosiła ponadto otwarcie oddziału w piątej prowincji Chin – Shandong.

www.libertymutual.com 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy