Przeprowadzka Wiadomości branżowe

Omiń korki na 1 listopada

W najbliższy weekend tysiące Polaków ruszą w kierunku  cmentarzy, by tam uczcić pamięć najbliższcyh. W całej Polsce zostaną z tego powodu zamknięte setki odcinków dróg, a na wielu ulicach zostanie wprowadzona zmiana

W najbliższy weekend tysiące Polaków ruszą w kierunku  cmentarzy, by tam uczcić pamięć najbliższcyh. W całej Polsce zostaną z tego powodu zamknięte setki odcinków dróg, a na wielu ulicach zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Przed chaosem chcą ratować kierowców dostawcy usług informujących o utrudnieniach na drogach.

Zamieszaniu na drogach mają zapobiegać policjanci kierujący ruchem, a także opublikowane informacje o planowanych zmianach i mapki newralgicznych rejonów, w których możliwe są utrudnienia. Wszystkim zajmą się państwowe urzędy i lokalne zarządy dróg. Z mediów popłyną do nas apele, by na cmentarze udać się komunikacją miejską, która na święto Wszystkich Świętych uruchomi specjalne linie dowożące ludzi do cmentarzy. Niestety jest bardzo prawdopodobne, że pomimo tych działań wielu zmotoryzowanych znów stanie w uciążliwych korkach na ulicach nieopodal większych nekropolii.

Technologiczne rozwiązanie

Na pomoc kierowcom przychodzi technologia, bowiem na rynku są już nawigacje samochodowe wyposażone w systemy informowania o utrudnieniach na drodze takich jak korki, wypadki i roboty drogowe. Urządzenia wyposażone w takie systemy mogą na podstawie otrzymywanych danych wytyczyć trasę do wybranego celu, która ominie możliwie największą ilość utrudnień na trasie.

Jednym z najpopularniejszych tego typu rozwiązań jest Traffic Message Channel (TMC) – system, w którym informacje o utrudnieniach rozsyłane są do nawigacji użytkowników za pomocą specjalnie zakodowanych fal radiowych. Jednym z pierwszych producentów, który udostępnił polskim kierowcom tę usługę w pełni za darmo jest firma Mio Technology. „W naszej ofercie mamy obecnie trzy modele nawigacji z darmowyn TMC:  Mio Spirit 485, Spirit 685 i Spirit 687” – mówi Tarik Hassan z firmy Mio Technology.

Dostawca informacji do systemu TMC na terenie Polski, firma MediaMobile Nordic, przygotowuje obecnie bazę danych z informacjami na temat planowanych zmian w organizacji ruchu związanych ze świętem.

A to już wiesz?  Dalsza współpraca Goodyeara z Truck Racing Organisation

Wprowadzenie takich informacji jest planowane przez nasze centrum informacji o korkach. Obecnie prowadzimy aktualizację danych dotyczących planowanych utrudnień” –  mówi Hubert Plichta z MediaMobile Nordic, Area Sales Manager na terenie Polski.

Nawigacje rozwiązaniem

Jeżeli takie informacje zostaną wprowadzone i ich dystrybucja do odbiorników uruchomiona, urządzenia wyposażone w usługę TMC będą mogły wytyczyć trasy  dojazdowe do wyznaczonych miejsc z pominięciem wyłączonych z ruchu ulic, a także biorąc poprawkę na drogi ze zmienioną organizacją przejazdu.

Informowanie o korkach i innych utrudnieniach na drodze w czasie rzeczywistym to funkcja niezwykle przydatna także poza okazjami takimi jak choćby właśnie 1 listopada. Z opublikowanych niedawno przez firmę Deloitte badań wynika, że codziennie, w skali całej Polski kierowcy tracą w korkach 16mln zł.

Ostatnio o uciążliwości korków boleśnie przekonują się mieszkańcy. Wszystko w wyniku prac związanych z budową metra. 15 października z tego powodu zostały zamknięte kolejne odcinki dróg, w tym jedno z największych skrzyżowań na Pradze, a także most Śląsko-Dąbrowski, łączący Pragę ze Śródmieściem.

 

Mio Technology — informacje

Mio Technologyprojektuje i sprzedaje urządzenia, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej.Mio Technologyzatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie, a swoje produkty oferuje w niemal 50 krajach. Firma dysponuje szeroką gamą mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony oraz urządzenia GPS PDA. Wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. ObecnieMio Technologyjest liderem sprzedaży urządzeń GPS w Polsce **.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

**Wg danych z raportu GfK za 2010


Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy