Przeprowadzka Wiadomości branżowe

Spirit 2012: Nowa linia nawigacji Mio

Firma MiTAC International Corporation, właściciel marki Mio, wprowadza na polski rynek nową linię produktów. Nawigacje z serii Mio Spirit 2012 będą tańsze w eksploatacji dzięki bezterminowej aktualizacji map. Większość nowych

Firma MiTAC International Corporation, właściciel marki Mio, wprowadza na polski rynek nową linię produktów. Nawigacje z serii Mio Spirit 2012 będą tańsze w eksploatacji dzięki bezterminowej aktualizacji map. Większość nowych nawigacji wyposażono w system TMC dostępny dla użytkowników bez dodatkowych opłat. We wszystkich urządzeniach udostępniono tryb samochodu ciężarowego.

W nowej gamie nawigacji Mio znajduje się siedem urządzeń: Mio Spirit 490LM, Mio Spirit 495LM, Mio Spirit 497LM (o przekątnej ekranu 4,3”) oraz Mio Spirit 690LM, Mio Spirit 695LM, Mio Spirit 697LM i 697LM Truck (o przekątnej ekranu 5”). Nowa linia nawigacji Mio jest drugą generacją serii Spirit.

Bezterminowa aktualizacja map

Urządzenia Mio Spirit 2012 są dużo tańsze w eksploatacji. Dzięki funkcji LMU – bezterminowej aktualizacji map. W porównaniu z analogicznymi modelami wcześniejszej serii, które nie posiadały LMU, różnica w cenie to kilkadziesiąt złotych. W zamian użytkownicy mają możliwość korzystania z aktualizacji map przez cały okres eksploatacji urządzenia. Wszystkie nawigacje Mio Spirit 2012 zostały wyposażone w mapy 44 krajów Europy – w tym także Polski. Istnieje też możliwość wypożyczania map na okres 3, 7 lub 30 dni. Obie usługi są dostępne we wszystkich modelach z nowej serii Mio.

Bezpłatne TMC dostępne również Polsce

Urządzenia Mio Spirit 495LM, Mio Spirit 497LM, Mio Spirit 695LM oraz Mio Spirit 697LM i 697LM Truck zostały wyposażone w system TMC, który pozwala użytkownikowi unikać korków i innych utrudnień na drogach. Jest to rozwiązanie, które za pośrednictwem specjalnie zakodowanych fal FM, w czasie rzeczywistym przesyła do nawigacji aktualne i istotne informacje na temat ruchu drogowego. Dzięki temu nawigacja wyznacza trasę z pominięciem korków, wypadków oraz robót drogowych. We wszystkich wyżej wymienionych modelach TMC jest bezpłatne dla użytkownika końcowego, także na terenie Polski.

A to już wiesz?  Bez korków na 1 listopada

Smart Routes

Pod nazwą Smart Routes kryją się trzy funkcjonalności: Inteligentne wyznaczanie trasy, Wybór trasy oraz LearnMe Pro. Inteligentne wyznaczanie trasy polega na uwzględnieniu przez urządzenie informacji o rzeczywistym natężeniu ruchu, zebranych od milionów kierowców. Biorąc pod uwagę m.in. sygnalizację świetlną, liczbę rond i progów zwalniających po drodze urządzenie optymalizuje trasę, zapewniając tym samym szybszą  i bardziej efektywną podróż.

Wybór trasy pozwala na wygodny podgląd alternatywnych tras na mapie. Po wskazaniu punktu docelowego urządzenie wyświetla na ekranie cztery alternatywne propozycje: najszybszą, ekonomiczną, najłatwiejszą i najkrótszą, wraz z informacją na temat odległości i czasu przejazdu dla każdej z nich. Dzięki temu kierowca może wygodniej i łatwiej wybrać interesującą go opcję.

Uzupełnieniem powyższych funkcji jest LearnMe Pro. Dzięki niej nawigacja zapamiętuje styl jazdy kierowcy: typ trasy, który najczęściej wybiera, zakręty oraz prędkość i dostosowuje trasę do jego preferencji. W miarę upływu czasu nawigacja koryguje także szacowany czas dotarcia do celu podróży. Funkcja jest dostępna we wszystkich urządzeniach Mio z nowej serii.

Nowe funkcje, więcej możliwości

We wszystkich nawigacjach Spirit 2012 dostępna jest 30 dniowa wersja demonstracyjna trybu ciężarowego. W momencie jego uruchomienia użytkownik wprowadza do nawigacji parametry swojego pojazdu. Są to m.in. nacisk na oś, całkowita waga pojazdu, jego długość, wysokość itp. Po wprowadzeniu parametrów urządzenie wyznacza trasę odpowiednią dla pojazdu o podanych właściwościach. We wszystkich nawigacjach serii Mio Spirit 2012 istnieje możliwość aktywowania na stałe tego rozwiązania. W modelu Mio Spirit 697LM Truck jest ono dostępne bez konieczności wykonywania dodatkowych operacji.

Użytkownicy nawigacji z nowej serii Mio mogą korzystać z funkcji asystenta pasa ruchu i parkowania, trójwymiarowego podglądu skrzyżowań, funkcji text-to-speech, symulacji trasy w tunelu oraz podgląd punktów pomocy drogowej w danym kraju.

A to już wiesz?  Opony Goodyear Marathon docenione przez niezależnych ekspertów

Mio Spirit 697LM jest wyposażony w funkcję przyjmowania Komend głosowych od użytkownika. Za jej pomocą można szybko i łatwo wybrać punkty docelowe, bez potrzeby dotykania ekranu nawigacji. Ponadto Mio Spirit 497LM i Mio Spirit 697LM zostały wyposażone w Bluetooth, który pozwala na wykorzystanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego czy sprawdzenie prognozy pogody na najbliższe dni. Istotna jest też możliwość korzystania z funkcji Wyszukiwania Lokalnego w bazie Google, dzięki której użytkownik ma dostęp do bazy punktów POI wyszukiwarki, a poprzez to także do niestandardowych interesujących punktów.

Dostępność

Urządzenia Mio Spirit 2012 pojawią się w sprzedaży w lipcu 2012. Sugerowana cena detaliczna najtańszego urządzenia serii to 572 PLN. Szczegółowe informacje o poszczególnych modelach wkrótce dostępne będą na stronie producenta: www.mio.com/pl.

MiTAC International Corporation — informacje

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy