Drogi

Zawody tuningowe i samochody retro na Auto Moto Show 2011

Podczas Auto Moto Show 2011 na miłośników czterech kółek czekać będzie mnóstwo atrakcji. Będą wśród nich zawody tuningowe Riders Wojna Północ-Południe oraz niepowtarzalny Retro Salon

Podczas Auto Moto Show 2011 na miłośników czterech kółek czekać będzie mnóstwo atrakcji. Będą wśród nich zawody tuningowe Riders Wojna Północ-Południe oraz niepowtarzalny Retro Salon z zabytkowymi samochodami i motocyklami. Targi rozpoczną się w Expo Silesia w piątek 10 czerwca i potrwają do niedzieli.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest TUNING. W 2011 roku do nazwy targów doszło właśnie określenie „Tuning”, wyraźnie rozszerzające charakter imprezy. Na Auto Moto Show & Tuning będzie więc można oglądać ponad 100 najlepiej w Polsce tuningowanych samochodów. Odbędą się także zawody z ich udziałem.

Riders Wojna Północ-Południe to organizowana od 2008 roku rywalizacja starannie wyselekcjonowanych tuningowanych samochodów, tocząca się w emocjonującej atmosferze. Zwycięzcą pierwszej edycji w Expo Silesia był VW Garbus Custom Michała Czesucha. Kolejna eliminacja towarzyszy tegorocznym targom motoryzacyjnym, będzie to wyjątkowa atrakcja dla miłośników auto-tuningu.

Ciekawostką tegorocznego Auto Moto Show jest Retro Salon. Na specjalnie wydzielonej powierzchni w hali Expo Silesia prezentowane będą zabytkowe samochody i motocykle, które rozpoczynały erę motoryzacji nie tylko w Europie, ale również w Ameryce. Mercedes W108 Cabrio z 1971, Lincoln z 1960, Cadillac Eldorado z 1976, Porsche 911 Carrera z 1974 – to tylko wybrane modele, które będzie można oglądać podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych.

Wśród atrakcji Auto Moto Show 2011 są także: polskie premiery samochodowe 2011, replika papamobile Jana Pawła II z 1979 roku, mobilny tor off-roadowy, parada motocyklistów, zawody modeli zdalnie sterowanych, eko-bolidy z Politechniki Śląskiej i wiele innych.

Szczegółowe informacje nt. wydarzenia można znaleźć na stronach http://www.motoshow.com.pl/ oraz http://www.automotoshow.pl/
Biuro Prasowe Expo Silesia

http://www.pressoffice.pl/moto,t1826795072?more=896941488

A to już wiesz?  Elastyczny system doładowań ułatwia korzystanie z samochodów elektrycznych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy